Ana sayfa GÜNDEM Arabasına tabut koydu, corona uyarısı yaptı!

Arabasına tabut koydu, corona uyarısı yaptı!

31
0
Arabasına tabut koydu, corona uyarısı yaptı!
Arabasına tabut koydu, corona uyarısı yaptı!

Bolu’da 32 yaşındaki Murat Çalık isimli kişi, vatandaşları corona virüsüne karşı uyarmak için ilginç bir yola başvurdu. Çalık, 14 AJ 048 plakalı otomobilinin tavanına tabut yerleştirerek üzerine de ‘Eğer bu okunan sela senin ya da bir sevdiğinin olmasını istemiyorsan evde kal’ diye yazdı.

SELA EŞLİĞİNDE GÜN BOYUNCA KENTTE DOLAŞTI

Çalık, aracından sela eşliğinde gün boyunca kentte mahalle mahalle gezerek vatandaşları corona virüsü tehlikesine karşı uyarmaya çalıştı. Çalık’ın ilginç tepkisi dikkat çekerken, vatandaşlarda meraklı bakışlarla aracı izlediler.

SÖZCÜ

POLİSLER DURDU

Çalık’ın aracı Dodurga Mahallesinde polis ekipleri tarafından durduruldu. Ekipler, Çalık’ın aracının üzerindeki tabutu indirdi ve Çalık’a araca izinsiz ekleme yapmak ve dolaşmaktan dolayı idari para cezası kesti.

Corona virüsüne karşı farkındalık yaratmak isteyen Çalık, hakkında Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı da soruşturma başlattı.

ÇALIK: HABERİM YOKTU

Aracının üzerine tabut koyarak dolaşmanın izin gerektirdiğini bilmediğini belirten Çalık, “İzin gerekiyordu haberim yoktu. Böyle bir şey olduğunu öğrenince tabutu söktük. Emniyete çağırdılar. Varsa bir suçumuz çekeceğiz” dedi.

İLGİLİ HABERCorona virüs fırsatçılarına baskın: 1 milyon sahte maske ele geçirildiCorona virüs fırsatçılarına baskın: 1 milyon sahte maske ele geçirildi İLGİLİ HABERCorona virüsü insanın doğaya etkisini gözler önüne serdiCorona virüsü insanın doğaya etkisini gözler önüne serdi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here