Ana sayfa GÜNDEM Belediye meclisi karar aldı! Kira ve su faturalarına erteleme

Belediye meclisi karar aldı! Kira ve su faturalarına erteleme

53
0
Belediye meclisi karar aldı! Kira ve su faturalarına erteleme
Belediye meclisi karar aldı! Kira ve su faturalarına erteleme

Covid-19 salgını nedeniyle İçişleri Bakanlığı’nın kararıyla yapılmasına ara verilen Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi olağanüstü toplandı.

KİRALAR ERTELENDİ

Mecliste belediye kiracılarının pandemi sürecinde kiralarının ertelenmesi de görüşüldü. Büyükşehir Belediyesi mülkiyetinde veya tasarrufunda bulunan taşınmazların satış, kiralama ve işgaliye bedellerinin herhangi bir gecikme zammı ve faiz uygulanmadan eşit taksitler halinde 3 ay ertelenmesi, faaliyetlerini durduran işyerlerinin ise işyerlerini açmadıkları süre zarfında kiralarının alınmaması oy birliğiyle kabul edildi.

Ayrıca Covid-19 nedeniyle kira süreleri de uzatıldı. Alınan bu kararın yasa gereği olduğu belirtildi.

SU FATURALARINA 3 AY ERTELEME

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde corona virüsün ekonomi ve sosyal hayata etkilerini azaltmak amacıyla su faturalarına erteleme geldi.

BASKİ sorumluluk alanında bulunan abonelerin Mayıs, Haziran ve Temmuz 2020 dönemlerinde oluşturulacak su faturaları 7244 Sayılı Yeni Koronavirüs Salgınının ekonomik ve sosyal hayata etkilerinin azaltılması hakkında kanun ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanunun 1. Maddesinin (e) fıkrası hükümlerinin uygulanabilmesi için yetki istendi.

Yapılan oylama sonucunda BASKİ abonelerinin Mayıs-Haziran ve Temmuz dönemine ait su faturalarının ödemesi 3 ay süresince ertelendi. Üç ay sonunda oluşacak su faturalarının tutarı ise abonenin isteği doğrultusunda 3 ayrı eşit taksitte ödenebilecek. İHA

İLGİLİ HABERİzmir'de de hayata geçirilen Askıda Fatura ödemeleri başladı!İzmir’de de hayata geçirilen Askıda Fatura ödemeleri başladı!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here