Ana sayfa GÜNDEM Coronadan hayatını kaybeden BTP Genel Başkanı Haydar Baş’ın yerine geçen isim belli...

Coronadan hayatını kaybeden BTP Genel Başkanı Haydar Baş’ın yerine geçen isim belli oldu

61
0
Coronadan hayatını kaybeden BTP Genel Başkanı Haydar Baş’ın yerine geçen isim belli oldu
Coronadan hayatını kaybeden BTP Genel Başkanı Haydar Baş’ın yerine geçen isim belli oldu

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Lütfullah Önder, Haydar Baş’ın hayatını kaybetmesinin ardından, hukukçu oğlu Hüseyin Baş’ın genel başkanlık görevine seçildiğini açıkladı.

Lütfullah Önder, yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

* Prof. Dr. Haydar Baş’ın vefatıyla boşalan genel başkanlık koltuğunu doldurmak, partimizin genel başkanını belirlemek için Bağımsız Türkiye Partisi dün 130 kişiden oluşan Merkez Yönetim Kurulu’nu (MYK) telekonferans yöntemi ile toplamıştır.

* Tüzük gereği büyük kongre yapılıncaya kadar görev yapmak üzere genel başkanı belirleme görevi partinin en yetkili organı olan MYK’ya aittir.

OY BİRLİĞİYLE SEÇİLDİ

* Yapılan görüşmeler, istişareler ve neticede yapılan oylama sonucunda toplantıya katılanların oy birliğiyle Prof. Dr. Haydar Baş’ın oğlu, MYK üyemiz ve Genel Başkan Yardımcımız Hüseyin Baş’ı genel başkan olarak belirledik.

* Bağımsız Türkiye Partisi Büyük Kongresi yapılıncaya kadar Hüseyin Baş, partimizin genel başkanıdır.

Haydar Baş ve oğlu Hüseyin Baş

KONGRE, SALGINDAN SONRA

* Corona virüsü salgını sona erdiğinde büyük kongremizi toplayacağız.

* Hukukçu kimliği, genç ve dinamik kişiliği, partimizin program ve projelerine vukufiyeti ve hitabeti ile önemli işler başaracağı inancıyla yeni Genel Başkanımız Hüseyin Baş’a başarılar dileriz.

İLGİLİ HABERHaydar Baş'ın ailesi taburcu edildi, cenazesinin definine katılanlar karantinaya alındıHaydar Baş’ın ailesi taburcu edildi, cenazesinin definine katılanlar karantinaya alındı İLGİLİ HABERHaydar Baş'ın cenaze töreni sonrası skandal görüntüler için harekete geçildiHaydar Baş’ın cenaze töreni sonrası skandal görüntüler için harekete geçildi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here