Ana sayfa GÜNDEM Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2. doz koronavirüs aşısı yaptırdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2. doz koronavirüs aşısı yaptırdı

15
0
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2. doz koronavirüs aşısı yaptırdı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2. doz koronavirüs aşısı yaptırdı

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi;

Merhaba sevgili kardeşim, ben de ikinci doz Kovid-19 aşısını yaptırdım.

İnşallah en kısa sürede tüm vatandaşlarımızı aşılamayı hedefliyoruz.

Kalın sağlıcakla…

60252b3366a97c62d4308b8a

Erdoğan aşının ilk dozunu 14 Ocak’ta yaptırmıştı 

Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Ocak’ta, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısının ardından Ankara Şehir Hastanesine gelmişti. Burada Kovid-19 aşısı yaptıran Erdoğan’a MKYK üyeleri de eşlik etmişti. Erdoğan, AK Parti MKYK üyelerinin de kendisiyle beraber Kovid-19 aşısı yaptırdığını bildirmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Şehir Hastanesinde Kovid-19 aşısı yaptırmasının ardından aşının hayırlara vesile olmasını diledi ve aşıların süratle gelmesiyle hastanelerdeki aşı odalarında kampanyanın yaygınlaştırılacağını belirtmişti.

60252b43ae298be98e5335bc

Birinci doz aşıyı yaptırmasının ardından basın mensuplarına açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Ne imkan varsa seferber etmiş durumdayız. İnşallah bu 3 milyonla arkasından zaten bir 30 milyon daha geliyor. Bunu Çin’den gelen aşılarla 50 milyona tamamlayacağız. Böylece ihtiyacımız ne ise bu ihtiyacı süratle gidermek suretiyle de bu mücadelemizi sürdüreceğiz. Bunların hiçbirinde zorunlu bir adım yoktur, hepsi gönüllülük esasına dayalıdır ve Bilim Kurulumuzun da yapmış olduğu çalışmalar ışığında bu sürdürülmektedir. Tekrar değerli hocama teşekkür ediyorum, hemşirelerimiz ve tüm sağlık elemanlarımızla teşekkür ediyorum’ demişti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here