Ana sayfa GÜNDEM Dalgıç Pompa

Dalgıç Pompa

Dalgıç pompa diğer pompalardan işlem yapılacak sıvının içinde çalışması ile ayrılır. Pompa motoru direk olarak pompaya bitişik olarak konumlanmıştır. Sıvı ile temas edebilen pompa su geçirmez özellikte olması için çeşitli özellikler ile donatılmıştır.

34
0

Dalgıç pompa diğer pompalardan işlem yapılacak sıvının içinde çalışması ile ayrılır. Pompa motoru direk olarak pompaya bitişik olarak konumlanmıştır. Sıvı ile temas edebilen pompa su geçirmez özellikte olması için çeşitli özellikler ile donatılmıştır. Motor içerisine girebilecek herhangi bir sıvı damlası kısa devreye sebep olacağından hidrofobik bir yağ olan dalgıç pompa yağı ile kaplanmıştır. Dalgıç pompa yağı kullanıldığından sıvının içeri sızması önlenir ve olası tehlikelerin önüne geçilir. motorun bağlantı yerleri de su ve hava geçirmeyecek şekilde dizayn edilmiştir.

Dalgıç Pompanın Kullanım Alanları Nelerdir?

Dalgıç pompalar sıvı içerisinde çalışabildiği için kendine özgü alanlarda çalışabilme fırsatı bulmuştur bu alanlar;
*Yağmurlama sistemleri,
*Yeraltı suyu kaynakları seviyesinin tespiti,
*Isı pompası uygulaması sırasında temiz ya da kirli suyun tahliyesi,
*Fıskiyeler ya da süs havuzları,
*Küçük ölçekteki kuyulardır.

Dalgıç Pompa Arıza Tespiti Nasıl Yapılır?

Eğer kullandığınız dalgıç pompalar çalışma verimi düşüklüğü yaşıyorsa ya da çalışmıyorsa bir arza söz konusudur demektir. Bu arızanın tespiti için öncelikle pompa firması ile garanti kapsamında iletişime geçmenizi öneririz. Sorunun ilk tespiti için çıkış vanasını kontrol etmemiz gerekir kapalı olmadığından emin olduğumuzda basma boruları kontrol etmeniz gerekir basma boruların hasar alması durumunda  değişmesi ya da onarılması gerekir.  Ardından  emiş ağzı bağlantısını oluşturan süzgeç in tıkanıp tıkanmadığı kontrol edilmelidir. Bu sebepler dalgıç pompanın geri dönüşü olmayan hasarlar almasına sebep olabilir. Kontrol ettiğiniz sorun kaynaklarını sağlam ve çalışır bulursanız kuyu suyu seviyesinin yeterli olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir.

Neojen Mühendislik Hizmet Alanları

Neojen Mühendislik firması 2010 yılından bu yana yeraltı suları araştırma, projelendirme, teknik sorumluluk ve sondaj işleri alanında hizmet veriyor. Deneyimli bir ekip ve gelişmiş teknolojik ekipmanlarla Bursa, Balıkesir ve İzmit bölgesinde çalışmalar yapıyor. Firma bünyesinde alanının en iyisi mühendisler görev alıyor. Her zaman güven, kalite ve hızın baz alındığı ve müşteri memnuniyetin ön planda tutulduğu bir hizmet anlayışı ile hareket ediliyor.

Neojen Mühendislik firmasından projelendirme ve uygulama hizmeti alabileceğiniz gibi, online alışveriş sayfası üzerinden su sayaçları, pompalar ve genleşme tankları satın alabilirsiniz. Tüm dünyada tercih edilen en iyi markalara ait ürünleri en uygun fiyatlarla Neojen online alışveriş sitesi aracılığı ile edinebilirsiniz.

DSİ Ön Ödemeli Su Sayacı Satın Al

Tüm şehirlerde su abonelikleri artık şekil değiştiriyor. Ve belediyeler kullandığınız su bedeli olarak aylık fatura göndermek yerine artık ön ödemeli sistemler kullanmayı tercih ediyor. Bu sistemlerde bir kart yardımı ile belediye dolum noktalarından karta yüklemiş olduğunuz suyu sayaçlarınıza aktarım yaparak kullanmaya başlıyorsunuz. DSİ ön ödemeli su sayacı satın almak için Neojen online alışveriş sitesine giriş yapabilirsiniz. Kartı ile birlikte en kaliteli sayacı en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Mekanik su sayacı satın al

En yaygın kullanılan su sayaçları mekanik su sayacı olarak biliniyor. İçinden geçen birim suyu ölçmeye yarayan mekanik su sayacı uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir. güvenli, doğru ve uzun ömürlü bir kullanım için Neojen online alışveriş sitesinde yer alan mekanik su sayacı marka ve modellerine göz atabilirsiniz. Ve en uygun fiyatlarla ihtiyacınıza en uygun olan su sayacını online olarak satın alabilirsiniz.

Dalgıç pompa satın al

Dalgıç pompalar yağmurlama sistemlerinde, küçük kuyularda, geniş kapsamlı fıskiye ve süs havuzlarında, yeraltı suyu kaynak seviye tespitlerinde ve bu tür özel alanlarda kullanılıyor. Bakım gerektirmeyen bu ürünlerden verim alabilmek için en kaliteli markalara ait olan ürünleri seçmek gerekiyor. Neojen online alışveriş sitesinde çok geniş bir ürün çeşitliliği ile en kaliteli dalgıç pompa modellerini bulabilirsiniz. Online alışveriş kolaylığı ve Neojen Mühendislik güvencesi ile hızlı ve güvenilir satın alma işlemi yapabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here