Ana sayfa GÜNDEM Davutoğlu: Bu Türkçeyle bırakın Bakanlığı, küçük kurum bile yönetilemez

Davutoğlu: Bu Türkçeyle bırakın Bakanlığı, küçük kurum bile yönetilemez

9
0
Davutoğlu: Bu Türkçeyle bırakın Bakanlığı, küçük kurum bile yönetilemez
Davutoğlu: Bu Türkçeyle bırakın Bakanlığı, küçük kurum bile yönetilemez

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin “Tam Demokrasi İçin Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” modelinin tanıtım toplantısında açıklamalar yaptı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifa etmesiyle ilgili konuşan Davutoğlu, “Dün gece hem devlet teamülleri hem de basın özgürlüğü açısından ciddi bir hicap duydum. Bakan istifa ediyorsa birinci muhatabı Türkiye kamuoyudur. Bilgilendirmesi gereken de özgür basındır. Ortada bir metin dolaşıyor, ne teyidi var ne tekzibi var. Demokrasilerde böyle şey olmaz” dedi.

Davutoğlu istifa metnine de gönderme yaparak, “Metni gördüğümde ‘Gerçek olamaz’ dedim. Böyle bir istifa olamayacağı için değil, Bakanlık makamına gelmiş birisinin böyle kötü bir Türkçe kullanmasına inanamadığım için… İlkokul düzeyinde bir Türkçedir. Bir aydın olarak da hicap duydum. Bu Türkçeyle bırakın Bakanlık idare etmeyi, küçük bir kurum bile yönetileme” diye konuştu.

Davutoğlu son olarak, “Bugün başta Sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere sesleniyorum: Başınızı iki elinizin arasına alın ve düşünün. Bakanlar bunu yaparsa, yarın hangi mevkide bulunan kimlerin, nasıl davranacağı bilinemez. Türkiye Cumhuriyeti bir aşiret devleti de değildir, kabile devleti de değildir” diye seslendi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here