Ana sayfa GÜNDEM Havalandırma Ses İzolasyonu

Havalandırma Ses İzolasyonu

Havalandırmalar belirli bir süre sonra fazlasıyla rahatsız edici ses çıkarmaya başlarlar.

32
0

Havalandırmalar belirli bir süre sonra fazlasıyla rahatsız edici ses çıkarmaya başlarlar. Özellikle bu ses chiller ses izolasyonu yapılmadan önce chillerin çıkardığı sese benzer. Çevresinde oldukça kötü bir gürültü meydana getirirler. Bu gürültü havalandırmaların eskimesinden veya çok çalışmasından da meydana gelebilir. Bu gürültüleri önlemek amacıyla havalandırma ses izolasyonu yapılır. Bu işlem yapıldığında aynı jeneratör ses yalıtımı işleminde olduğu gibi çıkan ses en aza iner.

Ses yalımı işleminde yanmayacak şekilde tasarlanan ürünler kullanılır. Bu sayede herhangi bir şekilde zarar meydana gelmez. Aynı zamanda ses izolasyonu yaptırıldığında da havalandırmaların çalışmasında bir değişiklik olmaz sadece dışarıya çıkan sesler en aza indirilmiş olur. Havalandırma ses izolasyonu için Ses İzolasyonu firmasından destek alabilirsiniz.

Havalandırma Ses İzolasyonu Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Havalandırmalarda ses izolasyon işlemi yapılırken mutlaka doğru ölçüler ile işleme başlanmalıdır. Yanlış ölçüler alındığında üretilen maddeler küçük veya büyük olacağından sesi engellemesi mümkün olmayabilir. İzolasyon işlemi gerçekleşmeden önce aynı fabrika ses yalıtımı işleminde olduğu gibi sesin nedeni bulunmalıdır. Ses nereye yakınsa o bölge mutlaka kontrol edilmelidir.

Seslerin meydana geldiği bölgeler belirlendikten sonra izolasyon için gereken malzemeler doğru bir şekilde anlaşılır. Kullanılacak olan malzemeler her zaman için yanmaz, kopmaz ve sağlam bir şekilde olmalıdır. Bu maddeler yerleştirilirken havalandırma ile arasına mesafe koyulmalıdır. Sizler de havalandırma seslerinden şikayetçiyseniz Ses İzolasyonu firmasından hizmet alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here