Ana sayfa GÜNDEM İspanya kara teslim oldu, uçuşlar iptal edildi

İspanya kara teslim oldu, uçuşlar iptal edildi

13
0
İspanya kara teslim oldu, uçuşlar iptal edildi
İspanya kara teslim oldu, uçuşlar iptal edildi

İspanya’da etkili olan yoğun kar yağışı yaşamı olumsuz etkilerken, ülke genelinde 400’e yakın yol trafiğe kapandı. Filomena adı verilen kar fırtınasına teslim olan İspanya’da kar yağışı ve soğuk havadan Madrid, Castilla La Mancha ve Valensiya başta olmak üzere birçok bölgede Sivil Yardım kurumları kırmızı alarm durumuna geçti.

Ülkenin doğusundaki Katalonya özerk yönetimi de bölgedeki tüm otoyollarda kamyonların çıkışına yasak getirdi. Ayrıca Madrid, Valensiya, Jaen, Zaragoza kentleriyle bağlantılı hızlı tren seferleri ile ülke genelinde 39 uçuşun iptal edildiği öğrenildi. İspanya’nın otoyolların yüzde 77’sinde ulaşımın kapalı veya güçlükle gerçekleştirildiğini kaydeden yetkililer, Toledo gibi bazı kentlerde yardım çalışmalarına askeri birliklerin de destek verdiğini belirtti.

Öte yandan bu hafta sonu oynanması planlanan, aralarında Atletico Madrid-Athletic Bilbao ve Osasuna-Real Madrid maçlarının da olduğu bazı futbol karşılaşmalarının ertelenebileceği bildirildi. Osauna’da oynayacak Real Madrid’de futbolcular ve teknik heyetin yaklaşık iki saattir, Madrid Barajas havaalanında uçakta beklediği, yoğun kar yağışından uçağın kalkamadığı kaydedildi.

İspanya’da kötü hava şartlarının hafta başına kadar devam etmesi öngörülüyor.

AA

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here