Ana sayfa GÜNDEM İstifa haberine AKP’den ilk yorumlar geldi

İstifa haberine AKP’den ilk yorumlar geldi

24
0
İstifa haberine AKP'den ilk yorumlar geldi
İstifa haberine AKP'den ilk yorumlar geldi

Berat Albayrak’ın istifa haberlerine, AKP’li isimlerden sosyal medyada peş peşe yorumlar geldi. İlk olarak AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Albayrak’ın istifa iddialarıyla ilgili: “Bakanımız Sayın Berat Albayrak çok zor bir süreçte görev üstlendi. Kendi ayakları üzerinde duran milli bir ekonomi için önemli adımlar attı. Özverili çalışmalarına bizzat şahidiz. Cumhurbaşkanımızın da tensipleriyle görevinin başında devam etmesini temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Muş’un ardından Albayrak’ın istifa haberini sosyal medyadan değerlendiren AKP Grup Başkanvekili Naci Bostancı da: “Sayın Berat Albayrak bakanımız şahsen açıklama yapmadan mevcut haberler üzerinden değerlendirme yapmak doğru olmaz. Yıllardır bu ülkeye milletimize fedakarca yaptığı hizmetleri biliyor ve ayni şekilde devamını diliyoruz. Konu her bakımdan sayın Cumhurbaşkanımızın takdirindedir” dedi.

BBC TÜRKÇE’ DOĞRULANDI’ DEDİ

Bu arada, BBC Türkçe bir Hazine ve Maliye Bakanlığı yetkilisinin, Albayrak’ın istifasını doğruladığını duyurdu. Haberde aynı yetkilinin, istifanın kabul edilip edilmediğine yönelik soruya henüz belli olmadığı cevabını verdiği belirtildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here