Ana sayfa GÜNDEM Jose Mourinho kovuldukça kazanıyor: 90 milyon euro

Jose Mourinho kovuldukça kazanıyor: 90 milyon euro

35
0
Jose Mourinho kovuldukça kazanıyor: 90 milyon euro
Jose Mourinho kovuldukça kazanıyor: 90 milyon euro

Paylaş

Jose Mourinho Tottenham’dan da kovularak son 14 sene içerisinde 5. kez tazminatla gönderilmiş oldu. 2007 yılında Chelsea’den gönderildiğinde 18 milyon pound tazminat alan Mou, daha sonra Real Madrid’in başına geçmişti.

Paylaş

2013 yılında Real Madrid’ten de kovulan Mourinho 17 milyon pound da buradan kazandı ve ardından ikinci kez Chelsea’nin başına geçti.

Paylaş

İkinci Chelsea macerası uzun sürmeyen Portekizli teknik adam, 12,5 milyon pound tazminatla bir kez daha kovuldu.

Paylaş

Yoluna Premier Lig’de devam eden Mou, Manchester United’ın başına geçti. Sir Alex Ferguson’ın ardından Kırmızı Şeytanlar’a eski günlerini yaşatmayı amaçlayan Mou, başarılı olamadı ve 2018’de buradan da kovuldu. 15 milyon pound sterlin aldı.

Paylaş

Premier Lig’in köklü kulüplerinden Tottenham’la anlaşan Mourinho, İngiltere’deki 3. farklı takımında da başarılı olamadı. Tottenham macerası iyi başlayan Mou, bu başlangıcın devamını getiremeyince önceki gün buradan da kovuldu ve 15 milyon pound tazminat aldı.

Paylaş

Mou’nun 5 kovulma olayından kazandığı toplam tazminat 77,5 milyon pound, yani 90 milyon euro oldu. Mourinho’nun bir sonraki durağı merak ediliyor. Bakalım bu kez tazminat almadan sözleşmesini tamamlayabilecek mi?

mou

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here