Ana sayfa GÜNDEM Son dakika… O dekan istifa etti

Son dakika… O dekan istifa etti

108
0
Son dakika… O dekan istifa etti
Son dakika… O dekan istifa etti

Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Orhan Acar, katıldığı bir video konferans görüşmesi sırasında kameranın açık olduğunu unutup, öğrencilerin isimlerini okuduğu sırada “Kızların resimlerini de görüyoruz böylece, çaktırma” dedi. Yanında bulunan bir kişi tarafından uyarılan 58 yaşındaki dekan, yayında olduğunu öğrenince ise neye uğradığını şaşırdı.

ÜNİVERSİTEDEN AÇIKLAMA

Olayın basına yansımasının ardından Acar, görevinden istifa etti. Konuyla ilgili Gazi Üniversitesi’nden de bir açıklama geldi.

Üniversitenin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada Acar’ın istifası ile ilgili şu ifadelere yer verildi:  “Üniversitemiz Fen Fakültesi Dekanlık görevini vekaleten yürüten Prof. Dr. Orhan Acar’ın sosyal medya ve basına yansıyan ifadeleri nedeniyle yasal süreç başlatılmış olup, sürecin selameti açısından kendisi 13.05.2020 tarihinde istifa etmiştir.”

İLGİLİ HABERDekandan iğrenç sözler: Kızların resimlerini de görüyoruz, çaktırmaDekandan iğrenç sözler: Kızların resimlerini de görüyoruz, çaktırma İLGİLİ HABERGonca Vuslateri'nden Dekan Acar'a tepki: Yazıklar olsun!Gonca Vuslateri’nden Dekan Acar’a tepki: Yazıklar olsun!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here