Ana sayfa GÜNDEM Son dakika… Okul tatili uzayacak mı? Milli Eğitim Bakanı canlı yayında yanıtladı

Son dakika… Okul tatili uzayacak mı? Milli Eğitim Bakanı canlı yayında yanıtladı

35
0
Son dakika… Sarp Sınır Kapısı yolcu trafiğine kapatılacak! İşte Corona virüsüyle ilgili son gelişmeler
Son dakika… Sarp Sınır Kapısı yolcu trafiğine kapatılacak! İşte Corona virüsüyle ilgili son gelişmeler

Corona virüsü (Covid-19) tedbirleriyle ilgili soruları Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk CNN Türk ekranlarında yanıtlıyor.

Bakan’ın konuşmasından satır başları:

OKUL TATİLİ UZAYACAK MI?

*Sağlık Bakanlığı ile süreci takip ediyoruz. Bu belirsizlik rahatsız ediyor farkındayım ama bunun bir süreci var. Veriler doğrultusunda karar verilecek.

*Okulların açılmasıyla ilgili eğitimsel bir eksiğimiz yok. Yarın denilse yarın başlarız ancak bu tamamen sağlıkla ilgili bir durum. Sağlık Bakanı ile sürekli temas halindeyiz, bu hafta tekrar görüşeceğiz ve gerekli bilgilendirmeyi yapacağız.

*Okullar hiç açılmasa da ona dair planımız var. Elimizde bitmiş bir paket var. Her türlü ihtimali düşünüyoruz.

*Telafi konusunda hazırlıklarımız var. Önce fiziksel ve ruhsal konuda çocuklarımızın sağlığını korumak istiyoruz, eğitimde telafiyi her şekilde tamamlayacağımızı düşünüyoruz. Burada uzaktan eğitim tümüyle yeterlidir demiyoruz tabii. Öğrencilerimiz sadece yüz yüze eğitim gördükleri konulardan sınava girecekler.

UZAKTAN EĞİTİM

*Bizim uzaktan eğitim dediğimiz şey televizyon içeriği. İnternet uygulamaları ikinci planda. Pazartesi günü bazı küçük sorunlar oluşabilir ancak salı gününden itibaren giderilmeye çalışılacaktır.

*Ders saatlerini daha önce ilan etmiştik. Bu dersler 20’şer dakika olacak çünkü evin içerisinde 40 dakika oturmak pek mümkün olmaz.

*Veliler soruyor “Bu yeterli mi?” diye, tabii ki yeterli değil ancak yapacağımız telafi çalışmaları ile eksikler tamamlanacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here