Ana sayfa GÜNDEM Tunç Soyer’den corona virüsü uyarısı

Tunç Soyer’den corona virüsü uyarısı

35
0
Tunç Soyer’den corona virüsü uyarısı
Tunç Soyer’den corona virüsü uyarısı

Dünyayı sarsan corona virüsünün Türkiye’de de görülmesi ve okulların iki hafta tatil edilmesi kararının ardından, İzmir’de hafta sonu toplu ulaşımı kullananların sayısında yüzde 30 oranında düşüş görüldü.

Bu düşüşte, virüsün Türkiye’de de görülmesinin ve Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı yoğun uyarıların etkili olduğunu ifade eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Okulların tatil edilmesi, ‘tatil’ olarak algılanmamalı. Ebeveynler bu süreci bir ara verme değil, çocuklarının eğitimlerini evde sürdürmeleri gereken bir dönem olarak değerlendirmeli. Bu karar virüsün yayılmasını engellemek için alındı. Toplu ulaşım araçlarına binişlerdeki bu düşüş gösteriyor ki İzmirli hemşehrilerimiz durumun ciddiyetinin farkında” dedi.

(FOTO: İHA)

SEFERLERDE AZALMA YOK

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ulaşım birimlerinin; güvenli, konforlu ve bütünleşik hizmet vermeye devam ettiğinin altını çizen Başkan Soyer, “Hatlarımızda olası yoğunlukların yaşanmaması için tüm ulaşım araçlarımızın rutin sefer programları devam ediyor. Hiçbir sefer sayısını azaltmıyoruz. Öte yandan, tüm toplu ulaşım araçlarımız düzenli dezenfekte edilmeye devam ediliyor” şeklinde konuştu.

RİSK GRUPLARINA UYARI

Herkesin kişisel temizliğe azami dikkat etmesi, temasın yoğun olduğu kalabalık ve kapalı mekanlardan mümkün olduğunca uzak durması gerektiğini belirten Başkan Soyer, Sağlık Bakanlığı’nın işaret ettiği risk gruplarını da, “65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız başta olmak üzere; hamilelerin, yasal süt iznindeki annelerin, bağışıklık sorunu olanların, kanser tedavisi görenlerin, organ nakli olanların, kronik solunum yolu, kalp-damar, obezite, şeker ve diğer kronik rahatsızlıkları bulunanların; virüsün oluşturduğu tehdit tamamen ortadan kalkıncaya kadar, çok zorunlu olmadıkça ve özellikle de yoğunluğun fazla olduğu sabah ve akşam saatlerinde toplu taşıma araçlarını kullanmamalarını önemle rica ediyorum” sözleriyle bir kez daha uyardı.(İHA)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here