Ana sayfa GÜNDEM Umreden dönenlerin sokaklarda gezdiği iddiası ilçeyi ayaklandırdı! Kaymakamdan açıklama geldi

Umreden dönenlerin sokaklarda gezdiği iddiası ilçeyi ayaklandırdı! Kaymakamdan açıklama geldi

41
0
Umreden dönenlerin sokaklarda gezdiği iddiası ilçeyi ayaklandırdı! Kaymakamdan açıklama geldi
Umreden dönenlerin sokaklarda gezdiği iddiası ilçeyi ayaklandırdı! Kaymakamdan açıklama geldi

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, son günlerde umreden dönen vatandaşların çarşı merkezinde gezdikleri ve misafir de kabul ettikleri yönünde şikayetler alması sonucu en son umreden dönen 22 kişinin Kastamonu’da il merkezinde karantina altına alındığını açıkladı.

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin

ÇIKAN HABERLER DOĞRU DEĞİL

Umreden dönen vatandaşlar hakkında çıkan haberlerin doğru olmadığını ifade eden Kaymakam Pişkin şu ifadeleri kullandı:

*Son birkaç gündür, umreden dönen vatandaşlarımızın çarşı pazarda gezdiği, evine ziyaretçi kabul ettiği ve toplum sağlığını tehdit ettiği yönündeki şikayetler ve bildirimler üzerine, Valiliğimizce alınan karar doğrultusunda diğer ilçelerimiz de dahil olmak üzere, Tosya’da umreden en son dönen 22 vatandaşımız dün akşamdan itibaren 14 günlük süre doluncaya kadar her ihtimale karşı il merkezinde karantina altına alınmıştır.

*Toplum sağlığı açısından vebal almak istemediklerini beyan ederek karantina kararına da olgunlukla icabet eden söz konusu 22 vatandaşımıza özellikle teşekkür ediyorum.

YASAK BAŞLADI

*Ayrıca 16 Mart tarihli İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünden gelen talimat doğrultusunda, ilçemizde umuma açık istirahat ve eğlence yerleri olarak faaliyet yürüten iş yerlerinin faaliyetleri dün akşam saat 00.00 itibariyle durdurulmuştur.

*Özellikle takip ve telkin gerektirmeksizin bu kurula uyarak iş yerlerini kapatan esnaf kardeşlerimize de hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.

*Bu sabah da İlçe Hıfzıssıhha Kurulu olarak toplanarak alınan tedbir ve yapılan çalışmaları dünden bugüne tekrar değerlendirdik.

BÜTÜN BİRİMLER TEYAKKUZDA 

*İlgili bütün kurumların sıralı/sorumlu amirleri ve belediye başkanlığı ile işbirliği içinde, ilçemizde gerekli tedbirlerin ivedilikle planlandığı ve uygulamaya koyulduğundan, uygulamaların kolluk birimlerimiz tarafından takip edildiğinden ve bütün kurumlarımızın teyakkuz halinde bulunduğundan kimsenin şüphesi olmasın. İHA

İLGİLİ HABERCorona paniği dünyayı sarmışken sosyal medyada akılalmaz görüntü! Bu kadarı da olmazCorona paniği dünyayı sarmışken sosyal medyada akılalmaz görüntü! Bu kadarı da olmaz İLGİLİ HABERCorona önlemlerini hiçe saydılar! Cemaat liderinin cenazesinde izdihamCorona önlemlerini hiçe saydılar! Cemaat liderinin cenazesinde izdiham

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here