Ana sayfa GÜNDEM Vali şehirdeki corona virüsü vakalarının çoğunun kaynağını açıkladı!

Vali şehirdeki corona virüsü vakalarının çoğunun kaynağını açıkladı!

27
0
Vali şehirdeki corona virüsü vakalarının çoğunun kaynağını açıkladı!
Vali şehirdeki corona virüsü vakalarının çoğunun kaynağını açıkladı!

Bilmez, Twitter hesabından corona virüsü vakalarıyla ilgili uyarılarda bulundu.

Vali Bilmez, “Değerli hemşehrilerim, hep birlikte mücadele ettiğimiz koronavirüs salgınında; ilimiz vakalarının çoğu yasak olan taziye ziyaretlerinden kaynaklanmakta, sosyal mesafe kuralına uymayanlara cezai işlem uygulanmaktadır. Lütfen iletişim araçlarını kullanalım” dedi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Van Valiliği, İpekyolu ilçesi Ortanca mahallesindeki taziyeye katılan 6 kamu çalışanına idari yaptırım cezası verildiğini açıkladı.

Valilik tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

* İpekyolu İlçesi Ortanca Mahallesinde Eralan ailesinden 4 Eraygen ailesinden de 2 kişinin koronavirüs (Covid-19) testinin pozitif çıkması sonrası mahalle karantinaya alınmıştı.

* Mahallede vefat eden bir kişi için taziye kurulmasına izin veren Muhtar Mehmet Nuri Yönten de görevden alınmıştı.

* Bugün sağlık ekipleri tarafından yapılan taramalarda vaka sayısının 15’e çıktığı mahallede, taziyeyi kurup yemek veren taziye sahibi ile taziyeye katılan 6 kamu çalışanına sosyal mesafeyi ihlal etmelerinden dolayı 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesi gereğince toplam 22 bin 50 TL idari yaptırım cezası uygulandı.

* Ayrıca sağlık ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda taziye sahibi ile taziyeye katılan bir sağlık çalışanın da Covid-19 testleri de pozitif çıktı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here