Ana sayfa GÜNDEM Yunanistan corona virüs tedbirlerini genişletiyor

Yunanistan corona virüs tedbirlerini genişletiyor

26
0
Yunanistan corona virüs tedbirlerini genişletiyor
Yunanistan corona virüs tedbirlerini genişletiyor

Yunanistan Hükümet Sözcüsü Stelyo Petsas, düzenlediği basın toplantısında, yaklaşan Noel tatili döneminde uygulanacak kısıtlı gevşetme kararlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Petsas, 21.00-05.00 saatlerinde uygulanan mevcut sokağa çıkma yasağının 22.00-05.00 şeklinde güncellendiğini vurgulayarak, vatandaşların kısa mesajla hükümet makamlarına bildirim yapmak koşuluyla sağlık, alışveriş ve spor gibi sebeplerle evlerinde ayrılabileceklerini kaydetti. Hükümet Sözcüsü Petsas, ayrıca ülkedeki kiliselerin sadece Noel ve Epifani günleri için gerekli tedbirleri almak koşuluyla açık olacağını aktardı.

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor

Ülkede vaka sayılarındaki ciddi artış üzerine 7 Kasım’dan itibaren karantinaya gidilmiş ve 21.00-05.00 saatlerinde sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Yunanistan Ulusal Halk Sağlığı Kurumunun dün paylaştığı verilere göre, ülkede solunum cihazına bağlı durumda olan Kovid-19 hastalarının sayısı 578’den 571’e düşmüştü.

Ülkede dün 1534 yeni vaka tespit edilmiş, 81 kişi Kovid-19’dan yaşamını yitirmişti. Yunanistan’da salgının başından bu yana 121 bin 253 vaka, 3 bin 370 can kaybı kaydedildi.

AA

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here