DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN 3577200,16%
Mersin
28°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bu ilçede corona virüsüne rastlanmadı

Bu ilçede corona virüsüne rastlanmadı

ABONE OL
11 Şubat 2022 11:02
Bu ilçede corona virüsüne rastlanmadı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karadeniz bölgesinde, ‘Ağasar’ olarak da bilinen Şalpazarı’nda; alınan sıkı tedbirler sayesinde corona virüsü vakasına rastlanmadı. 12 bin nüfuslu ilçede yetiştirdikleri doğal ve organik ürünlerle beslenen ilçe halkı, sosyal izolasyona önem veriyor, kurallara uymayı sürdürüyor.

‘TEDBİRLERE HARFİYEN UYULDU’

Şalpazarı Kaymakamı Uğur Ünsal, ilçede hiç vakanın görülmemesinde alınan tedbirlere vatandaşların uymasına etkili olduğunu belirterek şunları söyledi:

* İçişleri Bakanlığımızca yayınlanan tüm genelgelere harfiyen riayet ettik. Vatandaşlarımız özellikle bu konuda ciddi bir çaba sarf etti.

* Özellikle civar ilçelerde vakaların olduğunun duyulmasıyla vatandaşlarımız, daha da dikkatli oldu. Kurallara uyan ilçe sakinlerimize, dışarıdan gelip tedbirlere uyanlara çok teşekkür ediyoruz.

* Önemli olan; bu salgın bitene kadar tedbirin bu şekilde sürmesidir. Rehavete kapılmamak lazım.

Foto: DHA/Corona tedbirlerine harfiyen uyan ilçede pozitif vakaya rastlanmadı.

‘ÇOK HASSAS VE TİTİZ DAVRANDIK’

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız da ilçede tedbirlere uyulması noktasında çok hassas ve titiz davranıldığını kaydederek şöyle konuştu:

* Çok şükür ülkemizde ender bölgelerden bir tanesiyiz. İlçemizde şu ana kadar pozitif bir vaka görülmedi. Bunda devletimizin ortaklaşa aldığı kararların sayın valimiz ile kaymakamımızın uyarıları ve tedbirleriyle bütünleştirip, biz de belediye, emniyet ve jandarmamızla çok hassas davrandık.

* Halkımız çok duyarlı, onlara çok teşekkür ediyoruz. Ama vaka görülmemesinde de ayrı bir önemi olduğunu düşündüğüm; bölgenin doğasının ve burada yetişen ürünlerin, Ağasar balı, tereyağının, peynir ile insan profilinin ektisi olduğunu düşünüyorum. Adına türküler yazılan balımızın corona virüsüne de iyi geldiğini düşünüyoruz.

‘İLÇE HALKI SON DERECE DUYARLI’

İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Temel Dural ise, ilçe sakinlerinin vatanına milletine son derece bağlı olduğuna işaret ederek, “Vakaya rastlanılmayışının en büyük nedeni; ilçe halkının son derece duyarlı olması. İlçede çok cüzi de olsa bir sirkülasyon vardı. Dışarıdan gelenlerin, muhtarlarımız aracılığıyla karantinada kalmaları sağlandı. Tedbirlere uyulmasıyla haliyle vaka burada olmadı. Bu da son derece sevindiricidir” dedi.

‘DOĞAL BESLENİYORUZ; GÜÇLÜYÜZ’

İlçe sakini Ebru Aksoy, “İlçe olarak tüm uyarılara riayet ediyoruz, yaşlılarımıza özellikle bu konuda uyarılarda bulunuyoruz. Hijyen ve temizliğe özen gösteriyoruz. İlçemiz doğal beslenmeye özen gösteriyor. Tarlada yetiştirip besleniyor, bu da bir etkendir. Haliyle güçlüyüz. Havaların ısınması bizi yanıltmasın, izolasyona tüm önlemlere dikkat edelim, çünkü bu salgın bitmiş değil” diye konuştu.

‘HER KURALA UYUYORUZ’

Mutfak alışverişi için ilçeye gelen Emine Atalar da, “İnsanlarımız, çok duyarlı, sosyal mesafe kuralına özellikle çok dikkat ediliyor. Her kurala uyuyoruz. Dışarıdan gelenler de 14 gün kuralına çok önem verdi. Herkes kurallara uyduğu için ilçemizde çok şükür vaka görülmedi. İnşallah kurallara uyarak, Allah’ın izniyle bu zorlu süreci hep birlikte aşacağız” ifadelerini kullandı.

‘REHAVETE KAPILMIYORUZ’

Taksi sürücüsü Önder Yılmaz ise, “İlk günden itibaren ilçemizde tedbirlere harfiyen uyuldu. Biz de gereken önlemlerimizi aldık. Yolcularımız için dezenfektan bulunduruyoruz. Kurallara uymalıyız. Halen de devam eden bir süreç, şu an için bir rehavet de görmüyoruz” dedi. (DHA)

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.