DOLAR 18,8383 0.1%
EURO 20,3282 -1.12%
ALTIN 1.128,40-2,33
BITCOIN 438649-0,92%
Mersin

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

KORUNCUKLAR İÇİN OKULA DÖNÜŞ, SENİNLE “EKSİKSİZ” OLACAK!
  • Haber444
  • Gündem
  • KORUNCUKLAR İÇİN OKULA DÖNÜŞ, SENİNLE “EKSİKSİZ” OLACAK!

KORUNCUKLAR İÇİN OKULA DÖNÜŞ, SENİNLE “EKSİKSİZ” OLACAK!

Temel ihtiyaçları ve eğitime erişimleri risk altındaki ortaokul ve ortaöğretim (lise) seviyesindeki kız çocuklarına yurt desteği vererek, onların sıcak bir aile ortamında eğitime erişmelerine imkân veren Koruncuk Vakfı, Koruncuklar için “Okula Dönüş” kampanyasını hayata geçirdi. Koruncuk Vakfı herkesi, “Okula Dönüş, SENİNLE “Eksiksiz” Olacak!” mesajıyla hayata geçirilen kampanyaya katılarak Koruncukların okul ihtiyaçlarına destek, heyecanlarına ortak olmaya davet ediyor.

ABONE OL
30 Ağustos 2022 15:03
KORUNCUKLAR İÇİN OKULA DÖNÜŞ, SENİNLE “EKSİKSİZ” OLACAK!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Koruncuklarımızın Okula Dönüş İhtiyaçları Seninle “Eksiksiz” Olsun!

Koruncuk Vakfı, kız çocuklarına akademik başarı ön koşulu olmaksızın sunduğu bakım ve barınma hizmetinin yanı sıra onların sosyo-kültürel gelişimlerini; sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetler yoluyla destekleyen Türkiye’deki ‘tek vakıf’ olma özelliğini taşıyor. Vakıf, Koruncukların eğitimlerini sürdürülebilir şekilde desteklemek için yürüttüğü çalışmalara, Koruncukların 2022-2023 eğitim-öğretim yılı okul ihtiyaçları için hayata geçirdiği “Okula Dönüş” kampanyası ile devam ediyor. Koruncuk Vakfı tarafından “Okula Dönüş, SENİNLE “Eksiksiz” Olacak!” vurgusuyla başlatılan “Okula Dönüş” kampanyasına bağışlarınızla katılarak; Çanta, Giyim, Teknoloji paketleri ile kırtasiye malzemelerinden çantaya, kıyafetten tablete Koruncukların eğitimlerine destek, heyecanlarına ortak olabilirsiniz.

Okula Dönüş Kampanyasını Nasıl Destekleyebilirim?

Koruncuk Vakfı “Okula Dönüş” kampanyasına: Çanta, Giyim, Teknoloji paketlerinden seçerek ya da istediğiniz tutarda yapacağınız bağışla destek olabilirsiniz.

Okula Dönüş Kampanya Linki: https://fonzip.com/koruncuk/okula-donus

Havale/EFT: Alıcı ismine TÜRKİYE KORUNMAYA MUHTAÇ ÇOCUKLAR VAKFI, açıklamaya “Okula Dönüş” yazarak IBAN: TR28 0006 2000 7230 0006 2996 62 no’lu Garanti Bankası — Metro Mecidiyeköy Şubesi (723) hesabına yapacağınız havale/EFT ile okula dönüş kampanyasını destekleyebilirsiniz.

 

 

Koruncuk Vakfı Hakkında

Koruncuk Vakfı; çocukların, hangi sosyo – ekonomik koşulda olursa olsun haklarına eriştiği, sevgi ve güvenle büyüdüğü, eğitimlerine kesintisiz devam edebildiği ve katma değer yaratabildiği bir topluma hizmet etmek amacıyla çalışıyor. Koruncuk Vakfı geliştirdiği önleyici, koruyucu ve iyileştirici hizmet modelleriyle, temel ihtiyaçları ve eğitime erişimleri risk altındaki kız çocuklarını, kendilerini ifade edebilen, haklarının bilincinde bireyler olarak toplum içinde yer almaları konusunda güçlendiriyor. Yürüttüğü faaliyetlerde çocuğun yüksek yararını esas alan Vakıf, kız çocuklarına ortaokuldan üniversiteye kadar Koruncukköy’lerde barınma ve bakım hizmeti veriyor, sanat, kültürel ve sportif faaliyetler yoluyla onların sosyo – kültürel gelişimlerine katkıda bulunuyor. Psiko – sosyal gelişimlerine sağladığı olumlu etkiler nedeniyle, çocukları aileleri ile birlikte güçlendirmeyi ilke edinen Koruncuk Vakfı, bu amaçla aile odaklı çalışmalar yürütüyor. Vakıf çatısı altında büyüyen 18 yaşını doldurmuş genç kızlara ise tercihleri doğrultusunda yükseköğrenimleri veya mesleki gelişimleri boyunca destek olmaya devam ediyor. Vakıf ayrıca, sosyal hizmet model ve çalışmaların ulusal düzeyde yaygınlaştırılmasına, bu yolla çocuk hakları konusunda toplum farkındalığının artırılmasına yönelik çalışmalar yapıyor. Yirmiden fazla STK’yı bir araya getirerek kurduğu Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu ile çocuk haklarının korunması ve bu haklara erişimdeki risklerin azaltılması için çalışıyor.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.