DOLAR 28,9238 0.02%
EURO 31,2642 0.39%
ALTIN 1.883,700,01
BITCOIN %
Mersin
15°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

WhatsApp’a Reklam Geliyor mu?

WhatsApp’a Reklam Geliyor mu?

ABONE OL
9 Kasım 2023 09:31
WhatsApp’a Reklam Geliyor mu?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

WhatsApp’ın CEO’su Will Cathcart, uygulamanın gelecekte reklamlar içerebilecek kısımları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Cathcart, WhatsApp’ın ana sohbet bölümüne reklam eklenmeyeceğini kesin bir şekilde belirtirken, durumlar ve kanallar kısmının gelecekte reklamlara ev sahipliği yapabileceğini ifade etti.

Cathcart, “Cevabı detaylandırmamın sebebi, başka yerlerde (kanallar ve durumlar) reklamların olabileceğidir. Örneğin, kanallar abone olmak için kullanıcılardan ücret almak veya kanallarının tanıtımını yapmak isteyebilirler.” ifadelerini kullanarak, WhatsApp’ın yeni iş modeli hakkında ipuçları verdi. Bu açıklama, WhatsApp’ın gelecekte gelir elde etme stratejilerinde farklı yaklaşımlar benimseyebileceğini gösteriyor.

Gelen Kutularına Reklam Gelecek mi?

Cathcart, kullanıcıların en fazla endişe duyduğu konulardan biri olan “gelen kutusuna reklam eklenip eklenmeyeceği” sorusunu da yanıtladı. “Hayır, gelen kutunuza reklam koymayacağız.” ifadesi, WhatsApp kullanıcılarını bu konuda rahatlatacak nitelikte bir açıklama olarak öne çıkıyor.

Reklamlar Nasıl Entegre Edilecek?

Bu açıklamalar, WhatsApp’ın reklamları uygulamada nasıl entegre edeceği konusundaki planlarını netleştirmeye yardımcı oluyor. Ana sohbet bölümünün reklamlardan uzak tutulması, kullanıcıların özel iletişimlerini reklam istilasından koruyacağını gösteriyor. Bununla birlikte, durumlar ve kanallar gibi farklı bölümlerde reklamların görünebileceği düşünülüyor.

Reklamların Yer Alacağı Bölümler

WhatsApp, reklamları kademeli bir şekilde uygulamaya koyma stratejisine sahip. Bu, kullanıcı deneyimini olumsuz etkilemeden gelir elde etme yolunda atılmış önemli bir adım olarak görülüyor. Reklamların yer alacağı kısımların henüz tam olarak belirlenmemesi, WhatsApp’ın gelecekte nasıl bir iş modeli benimseyeceğine dair heyecanı artırıyor.

WhatsApp’ın reklamları uygulamaya koyma kararı, kullanıcılar arasında hem heyecan hem de endişe yaratıyor. Ana sohbet bölümüne reklam eklenmeyeceğinin açıklanması, kullanıcıları bir nebze rahatlatsa da, durumların ve kanalların reklamlara açık olacağı düşüncesi bazı kullanıcıları rahatsız ediyor.

WhatsApp, reklamları nasıl entegre edeceği konusundaki planlarını henüz tam olarak açıklamadı. Ancak, kullanıcı deneyimini olumsuz etkilemeden gelir elde etme yolunu bulmaya çalışacağı açık.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.