Ana sayfa TEKNOLOJİ İnternet ile alakalı problemler giderek büyüyor

İnternet ile alakalı problemler giderek büyüyor

86
0
İnternet ile alakalı problemler giderek büyüyor
İnternet ile alakalı problemler giderek büyüyor

Siber saldırıların giderek çok fazla arttığı son zamanlarda, internet kesintileri de katlanılmaz hale geldi diyebiliriz. Herkesin online ortama geçiş yapması internet servis sağlayıcılarını hedef tahtasına oturttu. Türk Telekom, Turknet, Türksat Kablonet ve Vodafone gibi platformların önemli bir bölümü dün gece ani internet kesintileri yaşadı. Bunun sonucunda da gece 02:00 ile 06:00 arasında internet yoktu.

İstanbul, Kayseri, Antalya, Samsun, Trabzon, Adıyaman, Sivas ve Burdur gibi iller son vakitlerde en büyük internet problemleri ile karşı karşıya. Siber saldırıların korkunç boyutlara ulaşması, bu problemleri içinden çıkılmaz bir hale sürüklüyor.

Geçen gece meydana gelen internet kesintisi, bu hizmeti sağlayanlar tarafından oldukça normal olarak gösterildi. Onlar bu durumun normal olduğunu ve bazen planlı kesintilerin yaşanabileceğini ifade etti. Böyle kesintiler, aslında az da olsa normal kabul edilebilir. Fakat kullanıcılar bu ve buna benzer kesintilerde siber saldırı ihtimallerinin çok yüksek olduğunu söyledi.

Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamalara göre herhangi bir kesintiden 48 saat kadar önce yerel ağ sağlayıcıların mutlaka haber vermesi gerekiyor. Eğer bunu yapmıyorlarsa, hukuki problemler yaşama ihtimalleri bile var. İnternet ağının bu kadar rahat bir şekilde siber saldırıya uğraması ise kafalarda ayrı bir soru işareti yaratıyor. Sizce internet ile alakalı bu tür kesintilerin yaşanması neyden kaynaklı?  

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here