Ana sayfa GÜNDEM Çed Raporu Nedir, Nasıl Alınır?

Çed Raporu Nedir, Nasıl Alınır?

 Çed raporu nedir diye sorulduğunda aslında çok basit karşılığı ile bir bölgeye yapılması planlanan bir tesis ya da yapının o bölgedeki çevre düzenine ne tür zarar veya etkileri olabileceğinin detaylı olarak araştırıldığı raporlar olarak yanıt verilmektedir.

101
0

 Çed raporu nedir diye sorulduğunda aslında çok basit karşılığı ile bir bölgeye yapılması planlanan bir tesis ya da yapının o bölgedeki çevre düzenine ne tür zarar veya etkileri olabileceğinin detaylı olarak araştırıldığı raporlar olarak yanıt verilmektedir. Çed raporu her yapı için talep edilen ve bakanlık tarafından düzenlenen bir uygunluk belgesidir. Eğer yapılacak olan tesis, ilgili bölgeye çevre anlamında olumsuz etkiler yaratıyor ve zarar veriyorsa bu raporlarda uygunsuzluk kararı verilecektir. Ve Çed raporu uygunsuz olan projeler hayata geçirilemeyecektir. Ancak çed raporunda uygunluk olan projeler işe başlayabilir.

Çed raporu alabilmek için öncelikle bakanlığa bir başvuru formu ve rapor sunulmalıdır. Bu form ve rapor ancak çed düzenleme yetkisi olan firmalar tarafından hazırlanabilir. Bu firmalar bakanlık yetkisi olan firmalardır ve bünyesinde uzman bir kadro ile çalışmak durumundadır. Çünkü rapor içeriğinde özel uzmanlık gerektiren çalışmalar yer almaktadır. Yetkili firmalar tarafından hazırlanan raporlar bakanlıkta yer alan uzman kadro tarafından incelenmek üzere onaya sunulur.

Birizin Çevre Danışmanlık

Birizin Çevre Danışmanlık firması olarak bakanlık tarafından çed raporu düzenlemek üzere yetkilendirilmiş bir firmayız. Uzman kadromu zile tüm Çed rapor düzenleme çalışmalarınızı profesyonel olarak tamamlıyoruz. Sizlerde revize olmak üzer geri dönüşü olmayan ve en kısa sürede onaydan çıkacak olan çed raporlarınız için firmamıza ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here