Ana sayfa GÜNDEM Corona virüsü yenen doktor, yoğun bakımda iş başı yaptı

Corona virüsü yenen doktor, yoğun bakımda iş başı yaptı

65
0
Corona virüsü yenen doktor, yoğun bakımda iş başı yaptı
Corona virüsü yenen doktor, yoğun bakımda iş başı yaptı

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Zekai Tahir Burak ek binasındaki pandemi bölümü yoğun bakım ünitesinde, anestezi doktoru olarak görev yapan Meryem Gülhan Gürel, kendisi gibi doktor olan eşiyle birlikte corona virüsüne yakalandı. Meryem Gülhan Gürel ve eşi, 3 haftalık tedavi sürecinin ardından hastalığı yenerek, tekrar aynı bölümde işe başladı.

KAÇINILMAZ BİR RİSK

Corona virüsü hastalarının tedavi gördüğü yoğun bakım ünitesinde görev yapan Meryem Gülhan Gürel, “Bu iş başladığımdan beri yoğun bakımda görevliyim ve bu hastalığa ben de yakalandım. Bu bizim mesleğimizin kaçınılmaz bir riski zaten ve biz bunu bilerek seçtik. Ama mutluyuz, iyileştirdiğimiz insanlar var. Mesleğimizin gereğini yerine getiriyoruz. Tüm hocalarımız bu süreçte yanımızdaydı” dedi.

SAATLERCE KIYAFETLERLE…

Hastalığı grip şeklinde geçirdiğini anlatan Gürel şöyle konuştu:

* Nefes darlığı ve solunum sıkıntısı yaşamadık. Grip şeklinde de geçirilebiliyormuş, bunu gördük. Kendimi iyi hissediyorum. Mesleğimizi daha ağır koşullar altında yapmaktaydık; ama en çok bizi etkileyen şey bu özel izole kıyafetlerin içinde olmak.

* Saatlerce bu kıyafetlerin içinde kalıyoruz. Su gibi terler içinde çıkabiliyoruz, zor bir şey gerçekten. Gözlükler başımızı ağrıtıyor. En önemli kontrol yöntemi korunmak zaten, yakalanmamak. Evde kalmalıyız, bütün önlemlere uymalıyız. (DHA)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here