DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN 3187381,27%
Mersin
17°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ASLI İNANDIK İLE “HEYKEL Mİ?”     MACERASI TÜM BÖLÜMLERİYLE GAİN’DE
  • Haber444
  • Gündem
  • ASLI İNANDIK İLE “HEYKEL Mİ?” MACERASI TÜM BÖLÜMLERİYLE GAİN’DE

ASLI İNANDIK İLE “HEYKEL Mİ?” MACERASI TÜM BÖLÜMLERİYLE GAİN’DE

Aslı İnandık ve ekibinin Türkiye’nin dört bir yanındaki tartışma yaratan heykelleri yerinde incelediği neo-belgesel “Heykel mi?” yolculuğunu tamamladı. Komedinin sınırlarını zorlayan program, son iki bölümünde Türkiye’nin meyve sebze heykelleri ile diğer dikkat çekici simgelerini bir bir kayıt altına alarak adeta bir arşiv oluşturmuş oldu. İlginç bilgiler, derinlikli sorular, uzmanların görüşleri ve hiç uzman olmayanların yorumlarıyla “Heykel mi?” şimdi tüm bölümleriyle GAİN’de izlenebilir.

ABONE OL
25 Temmuz 2022 12:59
ASLI İNANDIK İLE “HEYKEL Mİ?”     MACERASI TÜM BÖLÜMLERİYLE GAİN’DE
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sosyal medyada tartışma yaratan şehir heykellerini keşfetmek için yola çıkan “Heykel mi?”, maceranın sonuna geldi. Yedinci bölümü meyve sebze heykellerine ayıran ekip, Mersin’in limonu, Bolu’nun mantarı, Manisa Kırkağaç’ın kavunu ve Denizli’nin biberi gibi dikkat çekici yerel tatların simgelerini, çarpıcı bilgiler eşliğinde seyirciyle buluşturdu.

 

Heykel mi? Bina mı?

Sekizinci bölümde ise Aslı İnandık ile “Heykel mi?”, yeşilin ve çayın memleketi Rize’deki dev çay bardağını ziyaret etti. Program boyunca “heykel mi, simge mi, temsil nesnesi mi” diye sıralanan sorulara alternatif olarak, bu çay bardağı ekibin karşısına bir bina olarak çıktı.

 

“Spektaküler Şehir Heykelleri”

Program süresince konuyla ilgili uzmanların, yerel halkın, akademisyenlerin ve sanatçıların görüşlerine başvuran, birbiriyle tezat oluşturan fikirleri objektif şekilde yorumlayarak seyirciye bir perspektif kazandırmayı amaç edinen “Heykel mi?”, son bölümünde bu heykelleri ilk kez internetle buluşturan “Spektaküler Şehir Heykelleri” isimli blog’un yaratıcısı Meltem Parlak’a da mikrofon uzattı.

 

Geleceğe miras bir arşiv

Finalinde Mudurnu’nun tavuk heykelinden Bolu Mengen’deki dünyanın en büyük aşçı heykeline, Trabzon’un soyut hamsisinden Mersin’in Güney Koreli boksörüne Türkiye’nin sıra dışı heykellerinin tümünü bir bir kayıt altına alan program, bu alanda geleceğe miras kalacak bir arşiv bırakmış oldu.

 

Tüm bölümleriyle GAİN’de yayında

Alibeyköy’ün mısırı, Denizli’nin horozu, Diyarbakır’ın karpuzu, Gemlik’in zeytini, Rize’nin çay bardağı, Mut’un Karacaoğlan ve Karacakız’ı… Her biri çok tartışılıp sosyal medya yıldızı olan şehir heykelleri, ilk kez bir GAİN Orijinal yapımında buluştu. Ünlü oyuncu Aslı İnandık ve ekibinin tüm bu heykelleri yerinde incelediği neo-belgesel tarzındaki program, kapsamlı ve bilgilendirici içeriğinin yanı sıra komedinin sınırlarını da zorlayarak 8 bölümün sonuna geldi. “Heykel mi?” şimdi, tüm bölümleriyle GAİN’de izlenebilir.

 

GAİN şimdi yıllık abonelik seçeneği ile ayda 13,90 TL (yıllık 166,8 TL) ödeyerek tüm içerikleri avantajlı fiyatla izleme seçeneği sunuyor. Aylık olarak ise, kredi kartı ve banka kartı ile 21,90 TL’ye abonelik gerçekleştirilebiliyor. GAİN Orijinal içeriklerinin ilk bölümleri ve içeriklerin bir kısmı her zamanki gibi ücretsiz izlenebiliyor.

 

Gain’i indirmek için;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.trgain.mikrogain

https://apps.apple.com/us/app/gai-n/id1516180910

 

GAİN Akıllı TV uygulaması, Apple TV ve tüm Android TV destekleyen televizyonlardan, ayrıca Samsung ve LG App Gallery’den GAİN aratılarak indirilebilir.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.