DOLAR 13,61100.08%
EURO 15,2929-0.07%
ALTIN 793,53-0,11
BITCOIN 490196-3,68%
Mersin

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

YELDEĞİRMENİ SANAT’TA GÜZ KONSERLERİ MÜZİKSEVERLERLE BULUŞUYOR
  • Haber444
  • Gündem
  • YELDEĞİRMENİ SANAT’TA GÜZ KONSERLERİ MÜZİKSEVERLERLE BULUŞUYOR

YELDEĞİRMENİ SANAT’TA GÜZ KONSERLERİ MÜZİKSEVERLERLE BULUŞUYOR

ABONE OL
3 Kasım 2021 14:26
YELDEĞİRMENİ SANAT’TA GÜZ KONSERLERİ MÜZİKSEVERLERLE BULUŞUYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kadıköy Belediyesi Yeldeğirmeni Sanat kasım ayı programında, klasik müzik ve cazın yıldız isimlerinden yeni keşiflere birçok topluluğu ağırlıyor. Programda ayrıca kontrbas performansı ile Onur Özkaya, Fazıl Say’ın Kontrbas Sonatı “Gece Gezintisi”nin ilk seslendirilişini gerçekleştirecek.

Yeldeğirmeni Sanat kasım ayı Çarşamba Klasikleri Serisi’nin ilk konserinde viyola ve piyano repertuarının en gözde eserleriyle açılışını yapacak. Konser seyirciye çocuk dahi Felix Mendelssohn’u, Rus romantiklerinden Mikhail Glinka’yı ve Frank Bridge’in viyola ve piyano için iki parçasını dinleme fırsatı verecek. 17 Kasım Çarşamba solo kontrbas performansı ile Onur Özkaya, Fazıl Say’ın Gece Gezintisi adlı kontrbas sonatının Türkiye`de ilk seslendirilişini gerçekleştirecek. 24 Kasım Çarşamba ise ViolinCello ikilisi, Bach, Vivaldi ve Paganini gibi klasik bestecilerin eserlerinden temaları da kullandıkları sıra dışı ve yepyeni düzenlemelerini seslendirecek.

CAZIN ÜNLÜ İSİMLERİ YELDEĞİRMENİ SANAT SAHNESİNDE

Yeldeğirmeni Sanat’ta 5 Kasım Cuma günü Caz Yeli esintisinin ilk konuğu neyzen Burcu Karadağ, sahneyi birlikte paylaştığı caz piyanisti Kaan Bıyıkoğlu ile caz severlere benzersiz bir müzik akşamı yaşatacak. 12 Kasım Cuma gitarist ve besteci Mert Pekduraner, 19 Kasım Cuma ise vokalde Ayşe Gencer’in yer aldığı trio, usta trompetçi İmer Demirer ve piyanoda Can Çankaya ile sahne alacak. 26 Kasım Cuma Caz Yeli’nin ay sonu konserinde, Türkiye’de caz müziğin öncü isimlerinden olan gitar sanatçısı Önder Focan bu kez son dönemlerde birlikte çaldıkları yeni neslin en beğenilen caz müzisyenlerinden basçı Enver Muhamedi ve davulcu Burak Cihangirli ile birlikte caz severlerle buluşacak.

İSTANBUL OPERA TOPLULUĞU İLK KONSERİ İLE YELDEĞİRMENİ SANAT’TA

Sevilen aryalar ve operaların konser versiyonlarından bölümler seslendirecek olan İstanbul Opera Topluluğu 6 Kasım’da seyirciyi keyifli bir opera gecesine davet ediyor.

13 Kasım Cumartesi Ulucan Trio, Franz Schubert’in içe dönük tutkulu dünyasını yansıtan, op. 100 Mi-Bemol Majör Piyanolu Trio’su ile dinleyici karşısına çıkıyor. 20 Kasım Cumartesi Yeldeğirmeni Sanat ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği işbirliğinde gerçekleştirilecek olan konserde ise, tenor Aykut Yılmaz ve Polymnia Korosu yer alacak. Kasım ayının son Cumartesi Konseri’nde Akdeniz Trio, Belçikalı flüt sanatçısı Berten D’Hollander’in, Türk müziğine olan ilgilisi ile bir araya gelerek kayıtlarını gerçekleştirdikleri “Musical Turkish Delight” albümünün yurt dışında piyasaya çıkması öncesi ilk konserini gerçekleştirecek.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.