DOLAR 32,2012 -0.02%
EURO 35,0023 -0.05%
ALTIN 2.520,330,80
BITCOIN 22006242,29%
Mersin
24°

PARÇALI BULUTLU

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Yurt taksitleri artık daha kolay ödenebilecek!

Yurt taksitleri artık daha kolay ödenebilecek!

FinTech girişim kurucusu olarak faaliyet gösteren Insha Ventures, dijital senet platformu Semosis ile kapsama alanını genişletmeye devam ediyor. Senet ödemelerini bankaya gitmeden, nakit taşımaya gerek olmadan, istenilen zamanda yapma imkânı sunan Semosis, şimdi de veli ve öğrencilerin yurt ve eğitim kurumlarına olan ödemelerini hızlı ve güvenli bir şekilde yapmasına olanak tanıyor.

ABONE OL
26 Temmuz 2022 13:52
Yurt taksitleri artık daha kolay ödenebilecek!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından hayata geçirilen FinTech girişim kurucusu Insha Ventures, 2021 yılında kullanıma sunduğu dijital senet platformu Semosis’in kapsama alanını giderek genişletiyor. Semosis ile senet oluşturma, yönetme, devretme ve tahsilat süreçlerini dijitalleştiren Insha Ventures, şimdi de yurt ve eğitim kurumlarına senetle ödeme yapma imkânı sunuyor. Bu sayede yurtlar ve eğitim kurumları senetlerini kolaylıkla oluşturup dijital olarak takip edebilirken, öğrenciler ve veliler de banka şubesine gitmeden dijital olarak ödeme yapma seçeneklerine kolaylıkla ulaşabilecek.

ÖZEL YURTLARDAN VE EĞİTİM KURUMLARINDAN YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Semosis Satış ve Büyümeden Sorumlu Kıdemli Yöneticisi Vahdettin Çılgın, sundukları yenilikçi çözüm ve hizmetlerle kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştırmanın her zaman en büyük öncelikleri olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi: “Türkiye’de bir ilke imza atarak hayata geçirdiğimiz finansal teknoloji ürünümüz Semosis, fiziksel senetlerin dijital ortamdan yönetilmesine ve ödenmesine olanak tanıyor. İnşaat, yapı malzemeleri, tekstil, boya, tarım ve inşaat kooperatifleri alanında faaliyet gösteren şirketlerin yoğun olarak kullandığı Semosis, kurulduğu günden bugüne 6 binin üzerinde kullanıcıya ulaşırken, 4 binden fazla senedin ödemesi Semosis aracılığıyla gerçekleşti. Şimdi ise yurtlar ve eğitim kurumları ile gerçekleştirdiğimiz iş birlikleri sayesinde öğrencilere ve velilere de alternatif bir ödeme seçeneği sunmaya başladık. Bu alanda henüz yeni çalışmaya başlamamıza rağmen özel yurtlardan ve eğitim kurumlarından yoğun ilgi görüyoruz. Insha Ventures olarak, finans dünyasında detaylarla uğraşmak istemeyen ve teferruatlı işlemlerle zaman kaybetmek istemeyen kullanıcılar ve kuruluşlar için yenilikçi hizmetler tasarlamaya devam edeceğiz.”

SEMOSİS PLATFORMU ÜZERİNDEN NELER YAPILABİLİR?

E-imzanın yürürlüğe girmesiyle birlikte senetleri dijital olarak oluşturma, bununla birlikte ödeme, yönetme ve devretme işlemleri gerçekleştirilebilir.
Semosis üyelerine, Semosis dışında daha önce herhangi bir şekilde (elle veya bilgisayar ortamında) oluşturulmuş senetlerin sisteme kaydedilerek, yine bankalara alacaklıları tarafından teslim edilmesi durumunda, senet borçluları tarafından online ödeme kolaylığı sunulur
Semosis ile yeni oluşturulmuş veya sonradan Semosis’e kaydedilmiş senetlerin (bonoların) alacaklıları tarafından devir işlemleri sağlanır.
Detaylı Bilgi İçin:

Natus İletişim

Nazlı Tuğrul Yüksel

[email protected]

0532 634 58 60

 

Natus İletişim

Ayşe Ekin Gündüz

[email protected]

0554 797 55 81

 

Natus İletişim

Cansu Aslan

[email protected]

0539 588 74 25

 

Insha Ventures Hakkında:

Insha Ventures, Albaraka Türk tarafından hayata geçirilmiş, finansal teknoloji alanındaki bilgileri ve kapsamlı piyasa deneyimleri ile Türkiye’nin ilk FinTech girişim kurucusu olarak faaliyet göstermeye başlayan bir şirkettir. Bünyesinde; yurt dışı sürdürülebilir dijital hesap hizmeti getinsha, cep POS çözümü Alneo, senetleri dijital ortama taşıyan Semosis, zincir marketleri, para transfer ve fatura ödeme merkezlerini ATM’ye çeviren NakitBasit, uzaktan müşteri edinim servisi KimlikBasit, sanal POS ürünü PosBasit, online tahsilat platformu Kozmos ve FinTech’lerin ihtiyaç duyduğu pek çok finansal teknoloji API’si ve lisans altyapısını tek bir platformda sunan girişim geliştirme ekosistemi FLYP gibi önemli finansal teknoloji markaları bulunuyor.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.