Ana sayfa DÜNYA Rusya’da bir mağazada Putin krizi patlak verdi

Rusya’da bir mağazada Putin krizi patlak verdi

Rusya'da yasa tasarısı değişti ve Vladimir Putin'in yeniden başkan adayı olmasının önü açılmış oldu, bir mağaza çalışanı referandumda Vladimir Putin'in yeniden aday olabileceğini duymasının ardından sinir krizi geçirerek bir mağazadaki televizyon ekranlarını çekiçle kırdı.

131
0

Rusya’da yasa tasarısı değişti ve Vladimir Putin’in yeniden başkan adayı olmasının önü açılmış oldu, bir mağaza çalışanı referandumda Vladimir Putin’in yeniden aday olabileceğini duymasının ardından sinir krizi geçirerek bir mağazadaki televizyon ekranlarını çekiçle kırdı.

Rusya’da mevcut anayasaya göre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin başkanlıkta son dönemini sürdürürken yeniden başkanlığa aday olabilmesi için ülkede anayasa tasarısı ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Duma’da onaylanan yasa tasarısı için 22 Nisan’da referandum yapılması beklenirken ilginç bir olay yaşandı.

Tomsk şehrinde Putin’in yeniden başkanlığının önünü açan yasa tasarısı ile ilgili haberleri izleyen bir kişi sinirlenip bir elektronik eşya mağazasına daldı. Eline aldığı çekiçle mağazaya giren kişi raflardaki tüm televizyonları kırdı. Saldırıdan sonra polis tarafından gözaltına alınan şahıs ifadesinde Putin’in yeniden başkan adayı olması ile ilgili haberlere çok sinirlendiğini bu nedenle mağazaya saldırdığını söyledi. Saldırganın gözaltına tutulduğu öğrenilirken akli dengesinin yerinde olup olmadığı ile ilgili araştırma yapıldığı öğrenildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here