Ana sayfa GÜNDEM Kraliçeden tek tip ayarı

Kraliçeden tek tip ayarı

29
0
Kraliçeden tek tip ayarı
Kraliçeden tek tip ayarı

İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in (94) eşi Prens Philip, geçen hafta 99 yaşında ölmüştü. Philip’in cenaze töreni, yarın düzenlenecek. Pandemi nedeniyle 30 kişinin katılacağı tören öncesinde askeri üniforma krizi patlak verdi. Geçen yıl aileden ayrılıp ABD’ye yerleşen Prens Harry (36), rütbelerini kaybetmişti. Bu nedenle törende askeri üniforma giyemeyecek olan tek kraliyet üyesi olacaktı. Kraliçe’nin oğlu Prens Andrew (61) ise adı pedofil skandalına karıştığı için resmi görevlerden alınmıştı. Ancak askeri rütbelerini koruyor.

6078b78eae298bb378a73362

GELENEK BOZULDU

Andrew ve Harry, törende askeri üniforma giymek istediklerini saraya bildirdi. Hatta Andrew, ‘amiral’ forması giymek istedi. Kraliçe ise bu krizi tek bir kararla çözdü. Ailenin önde gelen hiçbir üyesi törende askeri üniforma giymeyecek. Kraliyet tarihinde ilk kez bir cenaze töreninde böyle bir karar uygulanacak.

Bu gelişme şöyle yorumlanıyor:

Kraliçe, adı henüz aklanmayan oğlu Prens Andrew’u affetmedi. Aileyi terk eden torunu Harry’nin dışlanmasına gönlü razı gelmedi. Andrew, ailenin dışlanan tek üyesi olmak istemediği için yeğeni Harry’nin özel durumunu fırsata çevirmek istedi. Kraliçe, buna izin vermedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here