Ana sayfa GÜNDEM Taziye çadırı kurulan mahalleden kötü haber! Vaka sayısı yükseldi

Taziye çadırı kurulan mahalleden kötü haber! Vaka sayısı yükseldi

69
0
Taziye çadırı kurulan mahalleden kötü haber! Vaka sayısı yükseldi
Taziye çadırı kurulan mahalleden kötü haber! Vaka sayısı yükseldi

İpekyolu ilçesinin Ortanca Mahallesi, 6 kişinin corona virüsü testinin pozitif çıkması üzerine 5 Mayıs’ta karantinaya alındı. Sağlık ekipleri de mahallede sağlık taraması ve test alma çalışmaları başlattı.

Corona virüsü tedbirleri kapsamında yasak olmasına rağmen mahallede, Eraygen Ailesi tarafından taziye çadırı kuruldu. Eraygen Ailesi üyeleri ile Muhtar Mehmet Nuri Yönten hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı. Ardından da Muhtar Yönten görevden uzaklaştırıldı.

Taziyeye katılanların yaşadıkları Gövelek, Arıtoprak ve Karakoç Mahalleleri’nde de karantina uygulanmaya başlandı. Sağlık ekiplerinin yaptığı taramayla dün itibariyle 51 olan vaka sayısının bugün 75’e yükseldiği belirlendi.

TAZİYE VE MEVLİT GİBİ TOPLU ETKİNLİKLER YASAK

Van Valiliği’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, Ortanca Mahallesi’nde taziyeye katılanların tespiti için yürütülen çalışmalar ve sağlık ekiplerinin yaptığı testler sonucu, taziye bağlantılı corona virüsü (Covid-19) pozitif vaka sayısının 75’e yükseldiği bildirilerek şöyle denildi:

* Taziye, mevlit gibi toplu etkinlikler yasaklanmıştır. Bu tür etkinlik düzenleyenleri 155 Polis ve 156 Jandarma hatlarına bildirmeniz toplum sağlığımız ve koronavirüsle mücadelemizde büyük önem arz etmektedir.

* Kritik bir dönemden geçtiğimizi unutmayalım. Zorunlu olmadıkça evimizden çıkmayalım. Zorunlu hallerde çıktığımız sokakta, maske takalım ve sosyal mesafeyi korumaya dikkat edelim.

* Bu dönemde evimizde de aile fertlerimizle sosyal mesafemizi koruyalım. İki günlük sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı ilimizde kurallara uyalım ve görevlilerimize yardımcı olalım. (DHA)

 

İLGİLİ HABERBakan Koca güncel corona verilerini paylaştı!Bakan Koca güncel corona verilerini paylaştı! İLGİLİ HABERSözcü corona ile mücadeleyi görüntülediSözcü corona ile mücadeleyi görüntüledi

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here