DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN 3735260,12%
Mersin
26°

HAFİF YAĞMUR

16:10

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

S&P 500 Endeksinin Özellikleri Nelerdir?

S&P 500 Endeksinin Özellikleri Nelerdir?

ABONE OL
11 Şubat 2022 11:14
S&P 500 Endeksinin Özellikleri Nelerdir?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

S&P 500 Endeksi, genellikle değişken özelliklere sahip bir endeks olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu mevduat hesabının, halka arz olarak açık şekilde sergilenebilmesi için tüm pazar piyasasının toplamının eklenmesi gerekmektedir. Ayrıca bu endeks, ABD piyasalarındaki dalgalanmaların en uygun göstergesi olarak da bilinmektedir. Piyasaya hakim olan ABD şirketlerinin tümü, ticaret uygulamalarını genellikle bitcoin ile gerçekleştirmektedir. Bu yüzden Bitcoin ile Forex işlemlerinin gerçekleştirilmesi esnasında dabu endeks, hayati öneme sahiptir. İşlem emirleri girilmeden önce bu endekse ve aynı özelliklere sahip olan Dow Jones Endeksi ‘ne oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu tarz dalgalanmaları en doğru şekilde kontrol etmek istiyorsanız Spartanfx500 adresini ziyaret edebilirsiniz.

S&P 500 Endeksi Nasıl Çalışmaktadır?

Bu endeksin hesaplanması sırasında, ABD piyasalarını domine etmekte olan 500 şirketin her biri seçilmektedir. Tercih işlemleri genel olarak mart, nisan, haziran ve aralık aylarında gerçekleştirilmektedir. Endeks bünyesinde yer alabilmek için şirketlerin ABD piyasasında yer alması ve bu pazar içerisinde 6.1 milyar dolarlık bir pay sahibi olması gerekmektedir ve bu mevduatların en az %50’sinin halka açık olarak sunulması gerekir. Ayrıca endeks ile gösterilen sabit gelirlerin %50’sinin ABD bünyesinde bulunması gerekmektedir. Son olarak bir şirketin dört ardışık yükselen kazanç grafiğine sahip olması, S&P 500 Endeksine girebilmesi için yeterli olacaktır.

Spartan Fx 500 web sayfamız üzerinden giriş yapabilir ve kendi hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.